Osmaniye İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

26 NİSAN DÜNYA FİKRİ MÜLKİYET GÜNÜ

Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy, 26 Nisan “Dünya Fikri Mülkiyet Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  

Bakan Ersoy’un mesajı şöyledir:

“Yenilikçiliğin ve yaratıcılığın sürdürülmesinde büyük rol oynayan fikri mülkiyet haklarına ilişkin farkındalığı artırmak amacıyla 2000 yılından bu yana 26 Nisan günü, ‘Dünya Fikri Mülkiyet Günü’ olarak kutlanmaktadır.

Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) tarafından bu yılın teması 'Fikri Mülkiyet ve Gençlik: Daha İyi Bir Gelecek için İnovasyon' olarak belirlenmiştir.

Bugünün gençleri; yarının yenilikçi ve yaratıcı bireyleri olarak ülkemizin aydınlık geleceğinin mimarları olacaklardır. Gençlerimiz sınırsız enerjileri, merakları, yaratıcılıkları ve hızla gelişen teknoloji ve dijitalleşmeye açık yapılarıyla sürdürülebilir bir geleceğin kapılarını aralayacaklardır.

Bakanlık olarak, toplumun ve özellikle de gençliğin yaratıcı potansiyelini artırmak böylelikle ülkemizin kültür, sanat üretiminin gelişimini sağlamak ve bu üretimlerin adil ve dengeli bir biçimde korunmasını güvence altına almak için kararlılıkla çalışıyoruz.

Ülkemizde kreatif endüstrilerin gelişimine katkısı olan herkesin bugünün anlamına ve değerine sahip çıkacağına olan inancımla; tüm eser sahiplerimizin, sanatçılarımızın, yenilikçi ve yaratıcı gençlerimizin ve tüm emekçilerin Dünya Fikri Mülkiyet Günü'nü kutluyorum.”


afis.jpg